Używamy informacji o Twojej aktywności za pomocą tzw. cookies. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Okna & Drzwi Drewniane & Drewniano-Aluminiowe
  pl  en  de

Pielęgnacja i Ochrona - o czym należy pamiętać?By zachować powłokę malarską we właściwym stanie, należy ją 1-2 razy w roku czyścić i konserwować specjalnymi preparatami. Materiał użyty do produkcji okien jest wrażliwy na długotrwałe działanie wilgoci. Dlatego tak bardzo ważne jest wietrzenie pomieszczeń.

Nie należy się spieszyć z pierwszym czyszczeniem okien po ich zamontowaniu. Pomalowane ostatecznie powierzchnie powinno się przemyć najwcześniej po 6 - 8 tygodniach. Należy przy tym unikać agresywnych detergentów i ścierania na sucho. Do czyszczenia należy używać wyłącznie delikatnych środków.

Aby okna i drzwi mogły się bezproblemowo zamykać i otwierać, zaleca się konserwację (raz w roku) wszystkich ruchomych części okuć.

Dużą uwagę należy zwrócić na prawidłowe warunki transportu i magazynowania stolarki drewnianej. Wiele uszkodzeń powłoki lakierniczej następuje właśnie wskutek niewłaściwego składowania i przewożenia. Stolarkę drewnianą należy bezwzględnie oddzielać od siebie warstwami tektury falistej.