Używamy informacji o Twojej aktywności za pomocą tzw. cookies. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Okna & Drzwi Drewniane & Drewniano-Aluminiowe
  pl  en  de

Drewniane czy Plastikowe... a może Drewniano-Aluminiowe?Jeżeli chce się porównać współczesne okno plastikowe, to trzeba postawić obok niego współczesne okno drewniane. Współczesne - oznacza wykonane z wysezonowanego drewna klejonego warstwowo, wyposażone w nowoczesne okucia obwiedniowe, w zestaw szyb zespolonych, w trwały system uszczelniający a wreszcie pomalowane nowoczesnymi, trwałymi powłokami ekologicznymi. Dopiero takie porównanie da podstawę do wydania sądu o wyższości jednego rozwiązania nad drugim. Dopiero takie porównanie wykaże, że parametry użytkowe współczesnych okien drewnianych są niedoścignionym wzorcem dla innych rozwiązań materiałowych.

Definicja wypaczenia jest taka sama dla wszystkich rodzajów okien. Faktem jest, że okno PCV zmienia wymiary pod wpływem temperatury bardziej niż drewniane. Drewno jest sztywniejsze. Nie wygina się tak łatwo jak PCV. Dlatego też, producenci okien PCV starają się wzmocnić swoje okna, ale te naprawde mocne są dużo droższe od okien drewnianych.

Nie można zapomnieć, że PCV jest materiałem o właściwościach elektrostatycznych i przyciąga kurz, więc trzeba je częściej myć.

Poza tym drewno ma charakter, który nie da się podrobić przez zastosowanie plastiku. Jak przyjemnie się patrzy na te okna - jak na piękne meble. Do plastiku, który nie ma duszy odczuwamy obojętność jak do rzeczy, która musi być.

Doskonałym rozwiązaniem dla biur i wystaw sklepowych stanowią okna drewniano-aluminiowe charakteryzujące się niezwykłą odpornością zewnętrznej powłoki na uszkodzenia termiczne. Zachowując jednocześnie jakość i estetykę okien drewnianych od wewnątrz.